Промивання теплообмінного обладнання

Види промивок

Промивання системи опалення - процес промивання труб і трубопроводів опалювальної системи різними методами, що має на меті позбавити внутрішні стінки опалювальної системи від створеної в процесі експлуатації накипу, що складається з солей кальцію, магнію, натрію та інших неметалів, різних органічних і неорганічних продуктів.

Накип, що збирається на стінках труб і батарей, є причиною численних проблем. По-перше, це сприяє прискореному механічного зносу самих труб. А по-друге, зменшується тепловіддача системи опалення. За запевненням фахівців, накип навіть товщиною до 1 мм приблизно на 15% знижує рівень тепловіддачі. З плином часу в негативну сторону змінюються ключові параметри системи опалення - витрати на паливо істотно збільшуються, тоді як ефективність, навпаки, падає.

Причиною цього є те, що відкладення на стінках трубопроводу перешкоджають тепловому потоку, в результаті чого теплопровідність і температура системи зменшується за рахунок створення істотного термічного опору. Це означає, що пропускна здатність труби і її тепловіддача зменшується, тому власникам опалювальної системи потрібно витратити додаткову суму грошей на придбання більшої кількості палива.

Існує кілька основних технологій промивки опалення.

Гідропневматичне промивання системи опалення

Гідропневматичне промивання систем опалення широко застосовується для очищення:

систем гарячого і холодного водопостачання, які зазнали корозії,

систем обігріву підлоги від мулистих і донних відкладень,

систем опалення в багатоквартирних будинках.

Технологія гідропневматичного промивання заснована на очищення шламу і відкладень на внутрішній поверхні труб і радіаторів опалення потоком води змішаним з потоком повітря подається під тиском. Виконуватися така процедура повинна тільки досвідченими фахівцями спеціалізованих компаній, що обумовлюється складністю її виконання.

Хімічна промивка теплообмінників

Хімічна промивка теплообмінника полягає у введенні в теплообмінник того чи іншого розчину з його подальшою циркуляцією через пластини замість звичайного середовища-теплоносія. В ході циркуляції в теплообмінники тих чи інших розчинів містяться в них реагенти вступають в реакцію з нальотом на поверхні пластин, змінюють його якості і стан, результатом чого стає перехід нальоту в розчин і його подальше видалення з теплообмінника.

Хімічна промивка трубопроводів

 

Найбільш поширеним варіантом промивання трубопроводів є хімічна Бернадський промивка опалення, яка дозволяє порівняно легко перевести в розчинений стан переважну частину накипу і відкладень і в такому вигляді вимити їх з системи опалення. для промивання системи опалення використовуються кислі і лужні розчини різних реагентів.

Серед них - композиційні органічні і неорганічні кислоти, наприклад, склади на основі ортофосфорної кислоти, розчини їдкого натру з різними присадками і інші склади.
На місці робіт використовується спеціальна ємність з насосом, що підключається до системи опалення. Після того, як всі необхідні хімікалії введені в систему опалення миючий розчин циркулює в системі опалення протягом часу, який розраховується індивідуально в залежності від ступеня забрудненості системи опалення. Хімічна промивка опалення може відбуватися і в зимовий період, без зупинки системи опалення. Хімічна промивка опалення дешевше капітального ремонту системи опалення в 10-15 разів, продовжує термін нормальної роботи систем опалення.